Wywiad z założycielem E-Sport League

Na kilka chwil przed startem zapisów do kolejnego sezonu porozmawialiśmy z założycielem E-Sport League!


Redaktor: Niebawem ruszy V. sezon E-Sport League. Kiedy odbył się pierwszy sezon i kto był jego zwycięzcą?
Zapisy do piątego sezonu wystartują niebawem. Jeżeli chodzi o 1 Sezon E-sport League to zwyciężyła drużyna Emperor Esports, a jeżeli mówimy tutaj o 1 Sezonie Challenge Tournament to zwyciężyła go drużyna Night Walkers. Zapisy do 1 Sezonu E-sport League odbyły się 4 sierpnia 2018r.

Jak się domyślam początki były trudne. Czy myślałeś,że Twój projekt rozrośnie się na taką skalę?

Szczerze mówiąc to nigdy nie myślałem że uda mi się coś takiego stworzyć. Nadal myślę że wszystko jest to w fazie początkowej bo jeszcze dużo pracy trzeba zrobić by było to jeszcze bardziej ciekawsze.

Drużyna Satari wygrała Twoją ligę 2 razy czy myślisz że w piątym sezonie powtórzą sukces po raz trzeci? Może jednak będzie to inna drużyna. Kogo typujesz do zwycięstwa?

To prawda Satari wygrało dwa razy turniej E-sport League były to sezony dwa i trzy w jednym z nich grali pod nazwą 3LO Gaming. Myślę że mają szanse wygrać piąty sezon jeżeli ich zobaczymy ale moim zdaniem faworytami nie są. Jest to jeszcze za wcześniej aby kogoś wytypować do zwyciężenia 5 Sezonu ponieważ jeszcze zapisy nie ruszyły i nie wiadomo jakie drużyny się zapiszą.

Która edycja według Ciebie była najbardziej zacięta i dlaczego?
3 Sezon moim zdaniem ponieważ byli tam bardzo dobrzy gracze, a dowodem tym jest to np: Bastek, który sam cerrował swój team ale jak wiadomo samemu ciężko wygrać każdy mecz. Wyrównane pojedynki niż to było w poprzednich sezonach i wiele więcej ciekawych akcji.

Prowadzisz ligę sam i czy nie jest trudno ogarnąć wszystkie sprawy z tym związane?

Samemu jest bardzo ciężko wszystko ogarnąć i dopilnować każdego. Oczywiście jedna osoba pomogła z serwerem inna z czymś innym itp. Ciesze się że posiadam w końcu redaktora, który trochę odciąży mnie chociaż z tymi postami i pomoże. Oczywiście dalej poszukuje jakiś osób do pomocy z turniejami/ligami.

Czy w piątej edycji w puli map zamiast de_cache będzie de_vertigo? Czy jednak nie zastosujesz się do update od Valve I pozostanie mapa de_cache w puli?

Jest plan aby wprowadzić mapę de_vertigo do puli map.

Czy były momenty, w których powiedziałeś “Nie chcę już więcej kontynuować tego”? Jeżeli tak to co Cię skłoniło do dalszego prowadzenia tego projektu?

Tak kilka razy były takie momenty, że już nie chce tego robić bo było coraz mniej motywacji aby dalej to kontynuować ponieważ mało zainteresowania itp. Jak widać opłacało się drążyć to dalej bo teraz jest nawet “spoko” zainteresowanie tym wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *