“Ranking to tylko lista”. Wywiad z CEO Silence eSports.

W ostatnim czasie udało nam się przeprowadzić wywiad z CEO drużyny Silence eSports. Lambada odpowiedział na parę pytań odnośnie teamu oraz jego historii. Zapraszamy do lektury!

Redaktor: Witam dzisiaj moim gościem będzie Dominik”Lambada” Gruza. Na początek może opowiedz coś o sobie.

Lambada: Zacznijmy od tego że jestem właścicielem Silence eSports, Rosegold Gaming oraz A.M ESPORTS czyli łącznie pracuje nad trzema projektami.

Kiedy powstaliście? Jak wyglądały początki organizacji?

Powstaliśmy 20 Stycznia 2014, jesteśmy jedną z najstarszych polskich organizacji utrzymujących skład o ile nie najstarszą, niestety wciąż amatorską. Zaczynało się to wszystko od tzw. ‘klanów’ w CS 1.6, gdzie rozgrywaliśmy sparingi, turnieje itd. Skład z tamtego okresu pamięta się do dziś, graliśmy nim bardzo długo: Lambada, Northy, Kebabix, KoLoRoVsK_Y, Panda. Można powiedzieć że szło nam całkiem nieźle, nie raz wygrywaliśmy pcw na drużyny z lanowym doświadczeniem tzw. wtedy ‘ESLami’. Co ciekawe do komunikacji w tamtym okresie używaliśmy Skype’a.

Skąd wziął się pomysł na założenie Silence esports?
Pomysł? Kiedy drużyna zaczynała byłem jeszcze nieświadomy co właśnie tworzę i że tak długo będzie można to kontynuować, założyliśmy drużynę bo podobały nam się tagi różnych drużyn przed ich nickami, to tyle.

Od początku występowaliście pod nazwą “Silence eSports”?
Nasza nazwa uległa zmianie na początku 2017 roku, wcześniej jeszcze jako klan nazywaliśmy się ‘Angels’ a gdy panowała era ‘złotej piątki’ dołożyliśmy końcówkę .pro, nasza nazwa przez ok. 2 lata brzmiała ‘Angels.pro’.

Jaki sukces uznajesz za największy od początku organizacji? Warto dodać że zajmujecie 3 miejsce w rankingu od A.M CS:GO League.
Sukcesów którymi mógłbym się chwalić jeszcze nie mamy, te co są możecie zobaczyć w przypiętym poście na naszym fanpage. Moim osobistym marzeniem jest wygrać kiedyś turniej offline z moją drużyną.
Ranking to tylko lista, według mnie każdy może wygrać z każdym.

Macie obecnie 2 dywizję (LOL I CS:GO) planujecie jakieś inne?
Posiadaliśmy w przeszłości jeszcze drużyny Rocket League oraz Fortnite, niestety nie wypaliły, od tamtej pory stawiamy na profesjonalizm i nie przyjmujemy nikogo ‘z podwórka’ liczymy na sukcesy i tego się trzymamy.

Ostatnio zwyciężyliście po raz kolejny A.M CS:GO League. Wygraliście również spotkania w kwalifikacjach do kolejnej edycji A.M CS:GO League. Mimo to doszło do zmian w składzie. Wiesz już kto zajmie w nim miejsce?
Faktycznie wygrywaliśmy ostatnio A.M CS:GO League oraz jesteśmy blisko w wygraniu kwalifikacji do niej. Mateusz ‘Ryn3k’ Rynkiewicz odszedł, taka była jego decyzja nie nasza, nie będziemy nikogo trzymać w drużynie na siłę. Mamy obecnie jednego pretendenta który mógłby objąć rolę Rynka, nie mogę narazie zdradzić kto to, być może ujrzycie go jutro w finale kwalifikacji.

Czy według Ciebie w tzw.”podziemiu” można wypromować zawodników,żeby grali na scenie pół profesjonalnej?
Oczywiście że tak, każdy może się wybić i każdemu tego życzę, z racji że interesuję się esportem, szczególnie tym naszym, polskim oraz polskimi drużynami chciałbym żeby to właśnie Polacy zawładnęli niedługo światową sceną Counter-Strike’a. Liczę na rozwój młodzieży pod tym względem.

Zapraszamy do śledzenia organizacji na ich fanpage Silence eSports, oraz ich CEO Lambady oraz na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *